Zmení sa niekedy SOŠ MIŠ?

Čo je veľa – to je veľa. Alebo čo je veľa – to je málo?
Množstvo žiakov sa pohoršuje nad našou školou. „Nič sa tu nerobí. Nič nás nenaučia. Vyzerá to tu otrasne.“ Toto sú najčastejšie problémy, ktoré počúvam v poslednom čase takmer z každej strany. Je normálne, že sa študenti sťažujú. Zatiaľ nič iné na práci nemajú, presne ako ja. Ale keď na seba nadávajú aj učitelia, tak musím priznať, že to prekračuje hranice.
Jeden druhého obviňujú, že nič nerobia a ich hodiny nemajú zmysel. Môj názor? Občas súhlasím. Na niektorých hodinách sám zabíjam čas. S čistým svedomím môžem povedať, že školu flákam len občas. Prepáčte, ale naučiť sa za celý polrok tri veci, ktoré opakujeme dookola? To je dosť smutné. Nemala by nás škola pripraviť na naše budúce povolanie? Nehovorím len o svojom odbore MMS, ale aj o dvoch ostatných.
Výstup z niektorých odborných predmetov je úbohý a hanbím sa za to, čo som sa naučil.
Samozrejme, že keď príde na lámanie chleba, každý dá od tejto veci ruky preč a do vrcholných orgánov školy sa zvolí niekto, koho budúcnosť SOŠ MIŠ nezaujíma.
Dnes som sa stretol s názorom: „Prečo niečo pre školu robíš, keď tu budeš už len dva roky?“
Áno, ja tu budem už len dva roky, no aj za tie dva roky sa budem snažiť spraviť niečo, čo vylepší úroveň školy. Na škole nie sme len my-druháci. Sú tu prváci, ktorí sa budú trápiť o rok dlhšie a prídu žiaci- terajší deviataci, ktorí si budú hovoriť: „Sem chcem ísť!“
Ak to takto ostane ďalej, je mi jasné, že po pár mesiacoch budú hovoriť to, čo my teraz. Preto poďme niečo zmeniť. Školu vylepšiť a vybudovať z nej naozaj Strednú odbornú školu masmediálnych a informačných štúdií.

Je mi jasné, že teraz si na mňa väčšina učiteľov zasadne, ale keď sa chceme pohnúť ďalej, niekto musí začať.

Tibor Lachkovič

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *