Výlet do Prahy

Autor: Laura Kissová, Karolína Pirháčová I.A

Nevieš kam ísť a čo robiť? Chcel by si na chvíľu odísť z Bratislavy, ale „neťahá“ ťa to k babke? S rodičmi alebo radšej bez nich? S priateľom/priateľkou, alebo partiou kamarátov? Sú to otázky, na ktoré si musíš odpovedať sám. My ti pomôžeme vybrať destináciu, cieľ, možnosť sa nenudiť. Praha! Čo také robiť v Prahe? Pripravili sme pre teba pár zaujímavých nápadov.

1.Pražský hrad je najvýznamnejšia stavebná pamiatka Prahy i celej Českej republiky. Nachádza sa na miernej vyvýšenine v pražskej mestskej štvrti Hradčany. Táto popredná národná kultúrna pamiatka je priamym stelesnením politických a kultúrnych dejín českého i československého štátu. Od počiatku svojej existencie bol budovaný ako výstavné ústredné sídlo panovníckej moci.

Pražský hrad- jedna z dominánt Prahy
Pražský hrad- jedna z dominánt Prahy

2.Karolov most je 516 m dlhý a takmer 10 metrov široký, ohraničený troma vežami. Pôvodne sa nazýval len Kamenný alebo Pražský most. Meno Karolov most získal až v roku 1870 . Jeho výstavba sa začala v roku 1357 pod záštitou kráľa Karola IV a bola dokončená v roku 1400.

3.Staroměstská Mostecká věž sa nachádza v Starom meste pri vstupe na Karlov most. Je to gotická veža a jej funkcia bola hlavne obranná.

4.Orloj pochádza z roku 1410 a patrí k najstarším v Európe.  Sú to hodiny, ktoré okrem času ukazujú aj polohu niektorých nebeských telies na oblohe, teda ide o druh astronomických hodín. Taktiež zobrazujú kalendárne údaje. Na Orloji sa objavuje každú hodinu jeden z dvanástich apoštolov.

Staromestský orloj ťahá turistov zo širokého okolia
Staromestský orloj ťahá turistov zo širokého okolia

5.Staromestská radnica bola založená v r. 1338 na žiadosť staromestských mešťanov. Bola symbolom mestskej samosprávy a srdcom mesta.

Pre tých, ktorí si chcú len oddýchnuť Praha ponúka aj veľa miest na relaxáciu. Nájdeme tu  wellnesy, kúpele  a  rôzne ubytovne. Deti sa môžu zabaviť v zábavnom parku a pozorovať zvieratká vo veľkej zoologickej záhrade. Mladí majú na výber množstvo klubov, diskoték, kaviarní, kín a nákupných centier. Každý si tu nájde niečo pre seba.

Dúfame, že sme Vám dali typ kam sa ísť zabaviť a zrelaxovať. Podľa nás Praha spĺňa na  oddych všetky podmienky. Prajeme Vám výlet plný zážitkov a radosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *