Menu

Slováci pod novým trénerom 4. na Nemeckom pohári

8. novembra 2015   -  Šport   -   Autor:

Slovenskí hokejisti odštartovali tohtosezónnu prípravu prvými troma zápasmi pod vedením nového trénerom reprezentácie, Zdenom Cígerom. Zloženie reprezentačného kádra značne poznačil bojkot veľkého množstva hráčov, ktorí nesúhlasia s organizačnou štruktúrou SZĽH, a tak naši hráči na prvý zápas Nemeckého pohára (6.-8.11.) proti USA vykorčuľovali v zostave, ktorá bola pre mnohých veľkým otáznikom.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej s minimom šancí. Naši zabrali až ku koncu tretiny, no Zapolskeho v americkej bránke prekonať nedokázali. Do druhého dejstva sme vstúpili v rovnakom tempe a nebyť Bartánusovej nastrelenej žŕdky v presilovke, mohli sme sa ujať vedenia. Pri tomto momente sa potvrdilo staré známe „nedáš – dostaneš“, keď Američania o necelých 40 sekúnd zásluhou Bena Hanowskeho po peknej akcií z medzikružia prekonali brankára Baroša. Do konca tretiny videli diváci v augsburgskej aréne viacero šancí na oboch stranách, no do šatní sa po štyridsiatich minútach odchádzalo za tesného vedenia USA. Tretiu tretinu sme nezačali dobre, v oslabení sme mohli inkasovať druhý gól, strela našťastie smerovala len na žŕdku za Barošovým chrbtom. Najnebezpečnejšie strelecké pokusy z našej strany v treťom dejstve predviedli Bakoš, Ďaloga, a aj po góle hladný Bartánus. Jeho štvrtú strelu v zápase však kryl skvelo chytajúci Zapolski. Ku koncu zápasu sa nám podarilo vyvinúť veľký tlak a Američanov sme držali v ich obrannom pásme. Ale aj napriek hre bez brankára sa nám nepodarilo vyrovnať a posunúť zápas do predĺženia.

Nevydarený debutový zápas na lavičke slovenskej reprezentácie si mohol Zdeno Cíger vynahradiť v sobotňajšom zápase proti výberu domáceho Nemecka. V ňom sme však už v 53. sekunde inkasovali, presadil sa Macek. Rýchly gól našich očividne zaskočil, a Nemci ich prehrávali v každej hernej činnosti, z čoho v 15. minúte vzišiel druhý gól v našej sieti. Tečom v presilovke Baroša prekonal Ehliz. Druhá tretina nezmenila nič na štýle hry našich hráčov, súper bol rýchlejší a hlavne nebezpečnejší v zakončení, v 25. minúte zvyšoval na 3:0 Gogulla a rovnaký hráč o štyri minúty neskôr zvyšoval na 4:0. Naši boli zrelí na uterák, a tak sa niet čomu čudovať, že si tréner Cíger zval oddychový čas a Baroša v bránke vystriedal Dzubina. Naša strelecká smola bola prelomená až na začiatku tretej tretiny, keď prvý gól nášho tímu vstrelil Bakoš. Hráči Nemecka v tretej tretine zápas viac menej dohrávali a žiadna z ich striel neprešla za brankára Dzubinu. Naopak upraviť skóre na konečných 4:2 sa podarilo hráčom Slovenska, zásluhou Martina Réwaya, pre ktorého to bol prvý gól v reprezentačnom drese.

Po prehre s hostiteľskou krajinou bolo jasné, že naša reprezentácia sa na Nemeckom pohári umiestni na poslednej, 4. priečke. V poslednom zápase so Švajčiarmi však naši nechceli nechať nič na náhodu a vyhrať aspoň jeden zo zápasov. Naša hra od úvodných minút bola diametrálne odlišná, ako v sobotňajšom zápase s Nemcami. Šance, ktoré sme si dokázali vypracovať priniesli v 12. minúte svoje ovocie. Skalický od zadného mantinelu nahral pred bránu voľnému Šťastnému a vyhrávali sme 1:0. Počas druhej tretiny začali ohrozovať svojou hrou aj hokejisti Švajčiarska, ale Dzubina v našej bráne bol v skvelej forme a strely dokázal pokryť. Do konca tretiny sa našim hokejistom podarilo vstreliť druhý gól do švajčiarskej siete, v 26. minúte delovkou do pravého horného rohu zvyšoval Marcinko. Na začiatku tretieho dejstva hry hrali naši presilovku 5 na 3, Švajčiarov zamkli v obrannom pásme a tvrdou strelou od modrej čiary zvýšil na 3:0 Dravecký. V často prerušovanej a faulami poznačenej tretej tretine sa Švajčiari snažili skorigovať výsledok, no Dzubinu v našej bránke sa im nedarilo prekonať. Naopak, tri minúty pred koncom znovu udreli naši, keď svojim premiérovým zásahom v reprezentácii upravil skóre na konečných 4:0 Šedivý.