Hej ty! Áno o tebe hovorím. Si nádherná/ý!

K & M PROJEKT

(dry)

Nachádzame sa vo veľmi rýchlej dobe. Zabúdame na minulosť a žijeme budúcnosťou. Krásne veci v živote ignorujeme, berieme ich ako samozrejmosť. Nemám na mysli krásne veci v podobe nového kabátu či topánok. No tie naozaj krásne veci, ako je úsmev, čvirikanie vtáčikov alebo šuchot jesenného lístia.

Zabúdame na naozajstné hodnoty. Hovoríme človeku kamarát a to sme ho videli maximálne dvakrát. Hovoríme ľudom, že ich milujeme a pritom tým len myslíme, že sa nám páčia. Chceme cestovať, no pod našim vnímaním sú to hlavné mestá najznámejších štátov. Všetci chcú byť dnes feministami, no vytráca sa im zmysel toho čo to znamená… a dievčatá zabúdajú na to, že chlapci naozaj dokážu byť milí, a naopak. Médiá nás formujú a ku celebritám vzhliadame viac ako k vlastným rodičom…

Prednedávnom som mala debatu s mojou najlepšou kamarátkou presne o týchto veciach. Rozhodli sme sa, že budeme natáčať sociálne experimenty. V našom prvom videu sme ľuďom hovorili – Natáčame veci, objekty a ľudí, ktorí sa nám zdajú byť nádherní. Vidieť reakcie uponáhľaných spolužiakov a učiteľov, bolo neskutočne krásne. Moment kedy sa zastavili, počúvali a zamysleli sa. Presne tento moment potrebujeme všetci. Zastaviť sa, počúvať a premýšľať.

Je mi smutno z toho, že potrebujeme takéto videá, no najmä z toho, že to nie je samozrejmosť. Rozumiete…

Chcem, aby sme si všetci uvedomili, že sme šikovní, talentovaní a nádherní (zvnútra aj navonok). Buďme prosím trpezliví, odvážni, milí a vďační.

Šírme spolu túto myšlienku, hovorme okoloidúcim, že sú nádherní. Pochváľme im úsmev alebo úplne na začiatok stačí, ak sa na nich usmejeme. Nikdy nevieme, čo sa v ich životoch môže odohrávať a jednoduchý úsmev dokáže niekomu zlepšiť deň. Možno až tak, že si to niektorí z nás nevedia čo i len predstaviť.

Video si pozri tu – 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *