PRAVDA ŽIJE

Deti sú budúcnosťou. Alebo tak to každý hovorí. Udalosti posledných dní nás, študentov SOŠMIŠ, nanajvýš znechutili, ale aj vystrašili. Práve my máme predstavovať budúcnosť slovenských médií. Ale čo s budúcnosťou, keď krok za krokom znova vyvyšujú múr, ktorý naši rodičia zbúrali, a ktorý nám má zabrániť kráčať dopredu?
Dnes, cez veľkú prestávku, sme vytvorili vlastný múr, z nápisov a obrázkov, ktorý možno nie je najsilnejší, ale je symbolom našej jednoty. Považujeme za svoju povinnosť pridať sa k pochodom za spomienku na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Zajtra, v piatok 2. 3., od 17:00 do 19:00, sa stretneme na Hviezdoslavovom námestí. Na znak súcitu k obetiam zločinu vás žiadame, aby ste prišli v čiernom oblečení.
Dnes ešte sedíme v laviciach, ale o päť, desať rokov, budeme kráčať rovnakými chodníkmi, akými kráčal Ján Kuciak. Môžeme len dúfať, že sa naše príbehy skončia spravodlivosťou a nie ako rekviem. Sloboda prejavu je naším právom. Právom, ktoré na svete nemajú všetci. Nenechajme si ho zobrať.
Zástupcovia #INAK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *