Pod talianskymi hviezdami

Autor: Petra Piknová IV.B

Možno to niektorí ani netušíte, ale po našich školských chodbách sa prechádza študentka, ktorá si už teraz sama píše svoju vlastnú kariéru. Tohtoročná maturantka Katka Páleníková využila svoju nespútanú fantáziu, zmysel pre humor,  spisovateľský talent, inšpirácie všade navôkol a vznikol z toho úspech, ktorí si môžete kúpiť v kníhkupectve. Samozrejme, Katka nášmu časopisu ako prvému poskytla exkluzívny rozhovor.

Prečo si sa rozhodla napísať knihu?

Mala som plnú hlavu nápadov na príbehy, a keďže som ich už nemala kam dávať, musela som ich presunúť na papier, aby som si v nej spravila ďalšie miesto.

Čo ťa inšpirovalo?

Bude to znieť asi hlúpo, ale v počítačovej hre The sims 3 som si v Toskánskom mestečku vytvorila rodinku. Gabrielu, ktorú som presťahovala k nejakej neznámej tetke. V hlave sa mi už začali vytvárať rôzne scenáre, o tom, ako sa zoznámi s nejakým chalanom, potom ďalším a vytvorila som si ďalšiu rodinku. Adama, Gabriela, Pietra a ich sestru Ritu. Práve som sa vrátila z Ríma a tak ma napadlo, žeby som tento príbeh mohla napísať. Rodinku som potom ale už nikdy nehrala.

Čo by si poradila budúcim spisovateľom?

Aby čo najviac písali a nebáli sa svoje dielo poslať do vydavateľstiev, možno práve ten ich príbeh ich zaujme.

Cítiš sa ako spisovateľka?

Vôbec, ráno sa zobudím a cítim sa rovnako ako pred rokom, keď som ňou ešte nebola.

Máš v pláne napísať ďalšiu? O čom bude?

Samozrejme, už na nej pracujem. Neprezradím však presný obsah, iba poviem, že to bude o dvoch sestrách a ich vzťahu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *