Niekoľko vianočných tipov…

Všetci sa už tešíme na Vianoce. Väčšina z nás má rada klasické, ale sú aj takí, ktorí počas Vianoc skúšajú niečo nové, nezvyčajné. Tu je niekoľko vianočných tipov, ktoré môžete tento rok skúsiť!

VIANOČNÝ STROMČEK

V tomto roku sú „in“ priesvitné sklenené gule, ktoré môžu byť prípadne ozdobené maľbou, trblietkami… Nesklame ani večná červeno-zlatá klasika, ktorá má stále svojich fanúšikov. A čo takto retrostromček? Slamené ozdoby, perníčky, červené jabĺčka…

Vedeli ste, že v minulosti naši predkovia vešali vianočný stromček na strop nad stôl?

VIANOČNÉ DARČEKY

Pre niektorých ťažká úloha vybrať a kúpiť správny darček, pre iného hračka a príjemná činnosť. Modernej generácii určite spraví radosť atypický a štýlový darček. Čo poviete napríklad na USB-kľúč s nejakou postavičkou, s veľkou kapacitou, slúchadlá do mp3/mobilu (ktorých, ako isto všetci vieme, máme veľkú spotrebu) a ak zháňate darček na poslednú chvíľu alebo si nie ste istí, vždy to istí „101 blbostí“ z obchodu Tiger. Skutočne odporúčam.

Pre staršie generácie odporúčam zľavový kupón na masáž, vlastnú fotoknihu, kalendár alebo lacné lístky do divadla. Tohtoročným hitom sú aj vymaľovanky pre dospelých. Najideálnejšia je na zháňanie takýchto darčekov stránka zlavomat.sk

Alebo žeby klasika? Papuče, ponožky, pyžamo, tričko, kozmetika či kniha? Výber máte takmer nekonečný. Čo takto spoločenskú hru? A čo vyrobiť niečo vlastnoručne? Fantázii sa medze nekladú!

VIANOČNÉ MENU

Tu platí asi to, že klasika je klasika. My doma začíname oblátkami. Poviete si: „No a? Všetci jedia oblátky!“ Vyskúšali ste ich však pre mnohých vo vražednej kombinácii: orechy, cesnak, med? U nás doma a v okolí Banskej Bystrice bežné. A dobré. Pokračujeme mliečnou kyslou šošovicovou polievkou, aby sme (podľa starej povery) mali celý rok peniaze. Niektorí uprednostnia kapustnicu. Ďalej klasika – vyprážané podkovičky z kapra a zemiakový majonézový šalát. Do šalátu nepridávame žiadnu mrkvu, hrášok… iba zemiaky zaliate vodou zo zaváraných uhoriek, majonéza a cibuľa, ktorú najskôr zavaríme vriacou vodou, aby trochu zmäkla a nebola až taká aromatická. K rozbaľovaniu darčekov či pozeraniu vianočných rozprávok nesmú chýbať koláčiky – vanilkové rožky, orechové kolieska, medovníčky, medvedie labky, žerbó rezy, medové rezy, burizónové guľky obalené orechmi, makový, orechový, tvarohový závin alebo slané bryndzové pagáčiky z listového cesta.

Nemáte radi klasiku a radi by ste vyskúšali niečo nové? Alebo vás nebaví piplať sa s kosťami? Vyskúšajte lososa na ovocí! Netypické, slávnostné a úžasné!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *