Návod ako si nájsť študentskú brigádu

Autor: Jana Martinkovičová I.B

Študenti v tejto dobe radi využívajú možnosť pracovať ako brigádnik. Je to pre nich výhodne, keď si chcú zarobiť napríklad na školský výlet alebo si iba privyrobiť nejaké peniaze.

Niekedy je veľmi ťažké nájsť si ako študent brigádu, najmä ak ešte nemáte osemnásť rokov a ukončenú základnú školskú dochádzku (to znamená 9 rokov na základnej škole a 1 rok stredoškolského štúdia). Každá firma má však iné podmienky pre zamestnávanie brigádnikov. My vám prinášame možnosti, ako si nájsť brigádu.

Najjednoduchšou možnosťou je spýtať sa rodičov alebo známych, či na mieste, kde pracujú, nehľadajú nejakú študentskú výpomoc. Ak sa však nič nenájde, pomoc môžete vyhľadať na internete. Navštívte napríklad stránku www.brigáda.sk , ktorá vám okamžite zobrazí viaceré zaujímavé brigády. Rozličné brigády ponúkajú aj mnohé študentské agentúry, napríklad ŠTUDENTSKÝ SERVIS, P.J.SERVIS a  iné. Po registrácií v takejto agentúre si stanovíte podmienky (čas, zameranie práce a dni, počas ktorých by vám vyhovovalo pracovať) a agentúra vás bude telefonicky kontaktovať s ponukou na prácu. Vy následne oznámite, či vám práca vyhovuje alebo nie. Jednou z možností je vytlačiť si životopis a „ pobehať“ zopár kamenných predajní a reštaurácií. Niektoré firmy vyžadujú pri uchádzaní sa o brigádu predložiť potvrdenie o návšteve školy a už spomínaný životopis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *