Menu

Naši florbalisti odštartovali sezónu víťazne

25. novembra 2016   -  Čo je nové, Šport   -   Autor:

BRATISLAVA : (3. november 2016) Florbalová sezóna sa začala. Po úspešnom minulom školskom roku sa naši florbalisti opäť zahryzli do súperov a plnými dúškami si užívajú možnosť reprezentovať našu školu. Za minuloročným úspechom nestál nik iný ako nestarnúci kouč Peter Kala. Po minulom nadmieru úspešnom roku musel odolávať ponukám z iných škôl, či dokonca profesionálnych florbalových tímov. No naše potešenie sa rozhodol naďalej zostať multifunkčným trénerom SOŠMIŠ.

Tento rok sa v tíme objavili ostrieľaní reprezentanti ako Lányi a Kraus, ale prekvapivo sa v ňom objavil aj reprezentačný novic Tomáš Tuti Wurcel, ktorý Kalu presvedčil kvalitnými výkonmi počas celoročnej telesnej výchovy. Tesne pred bránami výberu zostal Daniš, ktorý nepresvedčil výkonom na koncoročnom medzitriednom turnaji. Ďalej zostavu doplnili mladíci z prvého ročníka a už minulým rokom preverení druháci. Do reprezentácie nebol uvoľnený David Kakaš, ktorý by tímu rozhodne pomohol.

Samotný turnaj sa tak ako každý rok hral na SOŠ Rybničná a každý zo zápasov mal 2 polčasy po 10 minút. Naši chlapci hrali prvý zápas až o 9:00 ale ako praví šampióni prišli o hodinu skôr, aby sa aklimatizovali a pripravili na prvého súpera. Na začiatok ich čakal hneď najväčší rival v podobe Gymnázia Hubeného. Pre trénera Kalu je tento zápas viac ako celý turnaj. Ako vraví: „Nevadí, keď nevyhráme turnaj. Hlavne zdolajte Hubenku, nech sa mi na obedoch nesmejú.“ Borci zo SOŠMIŠ vleteli do zápasu ako víchor a po góloch Zachardu a Lányiho viedli po prvej desaťminútovke 2-0. Hneď na začiatku druhého polčasu pridal tretí gól Lányi a bolo po zápase. V závere ešte Hubenka zabrala a znížila na rozdiel jedného gólu. Zápas sa tak skončil tesnou výhrou Kalovcov 3-2. Prvou hviezdou stretnutia sa stal Oliver Lányi, ktorý strelil prvý aj posledný gól našich.

Ďalší zápas sa nedal nazvať inak ako debakel. Chlapci z Gymnázia Školských bratov hrali ako džentlmeni a ich brankár bol deravý ako ementál. Naši borci na súpera vyleteli a rozstrieľali ho vysoko 7-1. Hetrik vsietili Lányi a Zacharda. Školskí bratia si asi nabudúce rozmyslia, či sa prihlásia do tohto turnaja. Po tomto zápase už bolo nad slnko jasné, že naši postúpia do okresného kola a posledný zápas bude len formalita.

Kalovci však nenechali nič na náhodu a do súpera sa zahryzli, ako sa patrí. Hoci inkasovali gól ako prví, nevzdali sa a stav na konci hovoril jasne 4-1 v ich prospech. Lányi strelil ďalšie dva góly a so siedmimi zásahmi sa stal najlepším strelcom turnaja.

Reprezentačný výber florbalistov SOŠMIŠ tak opäť spravil parádnu reklamu našej škole a ešte zlepšiť sa ju pokúsi na okresnom kole, kde obhajuje prvenstvo.