Moderovanie má v krvi

Autor: Simona Bučková II.B

Jakub Zápala. Prvorodený syn moderátora Televíznych novín Jaroslava Zápalu. Je jeho snom ísť v otcových stopách moderátora alebo bude originál a vymyslí si niečo nové? Takto sme vyspovedali mladého a talentovaného Jakuba

Tvoj otec je moderátor Televíznych novín. Prečo si nešiel v jeho stopách?

(Smiech) Áno, spočiatku som chcel ísť v jeho stopách – teda najskôr som účinkoval v rôznych reláciách konkurenčnej televízie, a raz som aj moderoval športové správy v Teleráne – bolo to na Deň detí J . Potom som si nejako uvedomil, že chcem byť originál a budovať si svoju cestičku. Asi by som „neprežil“ , keby som sa celý život viezol na idúcom vlaku. Napokon sa moje stopy vybrali podnikateľským smerom. Keď som bol v maturitnom ročníku, rozhodol som sa začať podnikať. Vybavil som si všetko, čo som potreboval a otvoril som si vlastný podnik. Je to taký malý bar, ale veľmi ma táto práca baví. S otcom  sme vymysleli názov BAR celona (môže to byť ako FC Barcelona alebo aj ako BAR s názvom celona).

Aké sú tvoje zadné vrátka, keby ti to nevyšlo s tvojím barom ?

Momentálne študujem na Univerzite Komenského – Fakulta manažmentu, takže ak by som musel skončiť s barom, určite sa nestratím. Vyštudujem a budem úspešný manažér (smiech). Navyše, študoval som na bilingválnom gymnáziu a plynule rozprávam po taliansky. Možno ma vietor zaveje aj do Talianska.

 Baví ťa tvoja práca? Je na teba tvoj otec hrdý?

S barom som začal ešte počas strednej školy – bol som v maturitnom ročníku, no a namiesto učenia sa  som vybavoval živnostenský list, robil skúšky z hygieny a mnohé iné administratívne záležitosti. Všetci sa báli, aby som neodsunul školu na druhú koľaj, no ja som im ukázal, že sa to dá robiť súčasne. A práve preto si dovolím povedať, že celá moja rodina je na mňa hrdá.

 Čím si chcel byť, keď si bol ešte malý?

Nechcel som byť lekár – dodnes sa ich bojím. Vždy keď som išiel k zubárke alebo k lekárke, tak som sa na začiatku pýtal, čo mi budú robiť a dokedy mi to nevysvetlili, tak som s nimi nespolupracoval. No ale viem, že som si strašne želal stretnúť sa s „Komisárom Rexom“ J.  Ale chcel som byť aj hercom, režisérom, scenáristom a kameramanom, električkárom, pilotom, stevardom,…

Vnímaš svoj život inak, keď je tvoj otec mediálne známy ?

Je to také zaujímavé. Niektorí ľudia si to ani neuvedomia – ani keď ho vidia, ani podľa priezviska. Ale niektorí sú priam až zbláznení, keď ho vidia. Je to také milé – ja to považujem za normálne a oni to vnímajú ako „hviezda“ z telky.

Určite by boli všetci zvedaví, či sa nechystáš usadiť a založiť si rodinu. Predsa už len máš na to vek. Prezraď nám o tom niečo.

Myslím si, že v dnešnej dobe je naozaj zložité založiť si rodinu. Jasné, že láska je láska a netreba riešiť dobu… ale ja by som chcel, aby som bol dostatočne pripravený živiť celú rodinu. Až potom si budeme môcť užívať život naplno J

 

Ako si rozumieš so svojím mladším bratom  Matúšom?

Keď sa narodil, tak to bolo niečo úžasné – určite to pozná každý, komu sa narodí mladší súrodenec. Často sme sa spolu hrávali, avšak keďže je medzi nami sedem rokov rozdiel, v súčasnosti je to dosť náročné – ledva sa pozdravíme. Akurát sa mu začína obdobie puberty, no a ja už zase „mužniem“ (smiech). Ale verím, že o niekoľko rokov budeme zase spolu vychádzať ako správni bracháči,a možno by som si vedel predstaviť aj nejakú spoločnú prácu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *