ME poznajú zloženie skupín, Slováci so šancou na postup

Autor: Daniel Ivančák

V sobotu 12. decembra prebehol v parížskom Kongresovom paláci žreb základných skupín Európskeho šampionátu, ktorý bude budúci rok hostiť práve krajina galského kohúta. Na šampionáte sa premiérovo predstaví aj slovenská futbalová reprezentácia. Naši futbalisti boli losovaní z tretieho žrebového koša, čiže bolo jasné, že v základnej skupine sa určite nestretnú s hráčmi Česka, Švédska, Poľska, Rumunska a Maďarska.

Pred začiatkom žrebu si delegáti futbalových federácií prítomní priamo v Paríži, rovnako ako aj diváci pri televíznych obrazovkách, mohli pozrieť krátky kultúrny program, po ktorom na scénu prišiel hlavný bod programu a to rozlosovanie jednotlivých skupín ME. 24 krajín bolo bývalými hráčmi ME rozdelených do šiestich skupín, pričom Francúzsko ako usporiadateľská krajina putovala priamo na prvú pozíciu v A skupine.

Naši futbalisti boli z tretieho koša vylosovaní ako celkovo trinásti v poradí a hrať budú v skupine B spolu s výberom Anglicka, Walesu a Ruska. K súperom v našej skupine ME sa hneď po žrebe vyjadril aj reprezentačný tréner Ján Kozák, ktorý je so skupinou, s výnimkou Walesu, spokojný. Vyjadril sa takisto aj Marek Hamšík, tomu sa skupina pozdáva a dodal, že dopadnúť sme mohli aj horšie.

Vďaka štvrtej priečke, na ktorú sme v skupine B boli dosadení, už vieme, že prvý zápas Eura odohráme v sobotu 11. júna 2016 o 18:00 v Bordeaux proti Walesu, nasledovať bude zápas 15. júna o 15:00 v Lille proti Rusku a posledný zápas v skupine odohrajú naši    20. júna o 21:00 v Saint-Étienne proti Anglicku.

Zloženie všetkých skupín ME 2016 vo futbale vyzerá takto:

Skupina A: Francúzsko, Rumunsko, Albánsko, Švajčiarsko

Skupina B: Anglicko, Wales, Rusko, SLOVENSKO

Skupina C: Nemecko, Ukrajina, Poľsko, Severné Írsko

Skupina D: Španielsko, Česko, Turecko, Chorvátsko

Skupina E: Belgicko, Taliansko, Írsko, Švédsko

Skupina F: Portugalsko, Island, Rakúsko, Maďarsko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *