Lyžiarsky

Autor: Vanda Schneiderová I.B

V nedeľu 6.2. sme sa vrátili z týždenného lyžiarskeho na Donovaloch. Ako sme sa mali? Ťažká úloha o tom písať. To, čo sa môže napísať, je pre čitateľov nuda -­ budíček o 7:15, raňajky, lyžovanie/snowboardovanie, oddych, obed, znova lyžovanie, oddych, večera, program, o desiatej večierka. A to iné sa nehodí spomínať, veď ako sa hovorí: „Čo sa na horách stane, tam aj ostane…“

Keď sme prišli, mi napadla pieseň „Nesneží a ty (ja) si (som) na lyžiarskom zájazde…“ Kopec pripomínal kravu ­ sem-­tam biely, sem-­tam hnedý fľak. Ale aké sme zažili na druhý deň prekvapenie? Všade sneh!

Prvý deň sme jazdili na „somárskej lúke“ (pardon začiatočníci). Začiatočníci boli celý týždeň na Záhradišti, pokročilejší na Novej Holi. Začiatočníci by si zaslúžili medailu. Učiť sa lyžovať/snowboardovať na ľade, je výkon hodný medaily. Na zlý terén doplatila moja kamarátka, ktorá skončila s vážnym zranením v nemocnici.

Ubytovaní sme boli v hosteli Vesel. No čo vám poviem? Pre nás, rozmaznaných „paštekárov“, nič moc… Ale aspoň nám nevadil neporiadok na izbe. V luxusnom hoteli by to vyzeralo dosť zle, ale tu to ladilo. Majiteľ sa riadil heslom: „Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí,“ čo ale beriem ako plus, aspoň sme mali na izbách srandu.

Raňajky boli pestré, akurát my sme si zvolili monotematický týždeň – ­ jedna spolubývajúca mala cereálny týždeň, druhá syrovo-­zeleninový a ja párkový. Na obed a na večeru sme mali výber z dvoch jedál a občas sme si zvolili nič. A Vifonka to istila.

Po večeroch sme sa strapňovali na programe. Každý večer mala iná trieda za úlohu vymyslieť program, čo bolo dosť ťažké, lebo aj tak to nikdy nevypálilo tak, ako malo. Od zostavenia dokonalého zimného outfitu, cez karaoke až po hľadanie strateného dievčaťa… Mňa „športovca“ nezabilo snowboardovanie, ale bowling. Na druhý deň som sa nevedela hýbať. Absolvovali sme ho dvakrát a mohli sme si vybrať aj plávanie. Bolo to fajn spestrenie. A ako zhodnotiť lyžiarsky na záver? Určite budeme mať na čo spomínať a jednoznačne bolo lepšie ako v škole!

SOŠMIŠ lyžiari. (FOTO: Žiaci našej školy)
SOŠMIŠ lyžiari. (FOTO: Žiaci našej školy)
Okrem lyžovania bola aj možnosť si vybrať snowboard. (FOTO: Žiaci našej školy)
Okrem lyžovania bola aj možnosť si vybrať snowboard. (FOTO: Žiaci našej školy)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *