Druhý rok na SOŠMIŠ – očakávania a realita

Sklamanie či splnené očakávania?

Ema Zubalová, študentka druhého ročníka Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií. Rada hrá tenis, trávi čas s kamarátmi a samozrejme sa venuje aj študijným povinnostiam. Odpovedala nám na niekoľko otázok týkajúcich sa štúdia, napríklad  aký predmet by zrušila či je škola náročná, ale aj či neľutuje svoj výber.

Aké boli tvoje očakávania pred nástupom do školy?

„Bola som veľmi nadšená, pretože som si myslela, že mi táto škola dá nové skúsenosti do života, najmä z mediálneho prostredia, a tiež som sa tešila na svojich nových spolužiakov.”

 Čo hovoríš na učiteľov? 

„Každý učiteľ má špecifický spôsob výučby, a taktiež aj prístup k svojim študentom. Podľa môjho názoru by si niektorí učitelia mohli uvedomiť, že ich predmet nie je najdôležitejší, a tak aj k tomu pristupovať. Vo všeobecnosti nemám k žiadnemu učiteľovi veľké výhrady.”

 Bavia ťa všetky predmety alebo by si nejaké pokojne zrušila? Ak áno, aké?

„Konkrétne predmety by som nezrušila, iba by som ich obohatila o viac praxe, pretože sa mi niekedy zdá, že vieme veľa teórie a nevieme ju využiť v praxi.”

Máš pocit, že škola je náročná, čo sa týka učenia?

„Označila by som ju ako stredne náročnú. Mám predošlú skúsenosť s gymnáziom, ktoré sa mi zdalo oveľa náročnejšie a nedalo mi nič dôležité a praktické do života. Naopak táto škola je menej náročná, ale za to bohatšia na informácie.”

 Tešíš sa na prax, ktorá ťa čaká v treťom ročníku?

„Aj keď ešte neviem, čo ma čaká, ale teším sa na ňu. Bude to určite užitočná skúsenosť do budúcnosti, ale aj k maturite.”

 Neľutuješ to, že si si vybrala práve SOŠMIŠ?

„Nie, neľutujem to. Ak by som si mohla znovu vybrať, tak by som si ju vybrala, ale zmenila by som odbor na informačné systémy a služby, keďže naňho počúvam samé chvály.”

 Odporučila by si SOŠMIŠ aj žiakom základných škôl?

„Určite áno, táto škola je vhodná pre každého. Či už chce niekto pracovať s počítačmi, v knižnici, ako marketingový pracovník alebo moderátor. Odbor masmediálne štúdiá je prevažne pre extrovertných ľudí, ktorí nemajú problém s vystupovaním pred kamerou alebo budúcich nádejných spisovateľov. Nemám dôvod na to ju neodporučiť, je to dobrý krok do budúcna.“

 

Ďakujem za rozhovor a dúfam, že sa ti v škole bude dariť aj naďalej.

 

A. Banášová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *