Menu

Dráma vo Wembley alebo NFL v Londýne

27. októbra 2015   -  Šport   -   Autor:

V nedeľu, 25. októbra, boli diváci v londýnskom Wembley svedkami druhého z troch zápasov tohto sezónnej série NFL Internation Series, ktoré sa na tomto štadióne konajú pravidelne už od roku 2007. Pre európskych fanúšikov amerického futbalu je to unikátna príležitosť, ako vidieť proti sebe hrať tímy z najlepšej ligy sveta, NFL. Na anglickej pôde proti sebe túto nedeľu nastúpili Buffalo Bills a Jacksonville Jaguars.

Za favorita stretnutia, ktoré sa normálne započítava do bodovania NFL, boli považovaní býci z Buffala, ktorí mali lepšie tabuľkové postavenie v konferencii. Výkon oboch tímov v prvej štvrtine však nebol pre diváka zaujímavý a druhé dejstvo začínalo za tesného stavu 0-3 pre Buffalo.

V druhej časti hry sa diváci už po 55 sekundách dočkali prvého touchdownu v zápase. Za Jaguars sa presadil Robinson. O necelé dve minúty skóroval aj jeho spoluhráč Clemons a o niekoľko sekúnd na to aj Smith. Za Jaguars sa do konca štvrtiny touchdownom presadil ešte Yeldon a zaskočení hráči Buffala sa zmohli iba na zníženie touchdownom Woodsa a field gólom Carpentera. Na konci druhej štvrtiny svietilo na svetelnej tabuli skóre 27-13 v prospech Jacksonville Jaguars.

V tretej štvrtine sa skóre nemenilo a do poslednej časti hry vstúpili lepší hráči Bills. Carpenter po desiatich sekundách skóroval field gól za tri body. Po rýchlom začiatku sa skóre až do deviatej minúty nezmenilo, keď Bills dokázali v priebehu necelých dvoch minút otočiť zápas na svoju stranu. Po touchdownoch Easleyho a Grahama a zvládnutých kopoch sa dostali do vedenia 27-31.

Tesné vedenie dokázali hráči Buffala obraňovať tri minúty, ale v čase 12:44 sa Jaguars touchodownom Hurnsa a kopom Myersa preklopili skóre na 34-31. To sa jaguárom už podarilo zvyšné dve minúty udržať. Body zo zápasu na anglickej pôde, v ktorom sa misky váh nakláňali z jednej strany na druhú, tak smerujú na Floridu.

Diváci sa po zápasoch New Yorku Jets proti Miami Dolphins a Buffala Bills proti Jacksonville Jaguars môžu tešiť ešte na posledné stretnutie NFL International Series pre túto sezónu. 1. novembra sa vo Wembley predstavia Detroit Lions v zápase proti Kansas City Chiefs.