Čo hýbe svetom

Každý jeden deň, keď nastane tma, vzduch vonku sťažie a šíri sa ním hrôza. Všetko smrdí nebezpečenstvom. Lampičku som vyhodil ešte dávno predtým, než som si uvedomil, že mám z tmy strach. Keby som ju mal, bál by som sa tieňov?

Vo svete to funguje stále rovnako, len iní ľudia stoja na jeho čele. Keď si to človek uvedomí, musí si dávať pozor na to, aby ho pravda nepohltila. Snaží sa nájsť niečo, kvôli čomu môže nachvíľu úplne vypnúť. Nemá na výber, inak by sa zbláznil. Je lepšie žiť v nevedomí?

Všetko čo sme vyslovene nepotrebovali, nám už dávno prišli zhrabať. Niektorí ľudia aj napriek tomu po večeroch vo svojich domovoch tajne hrajú na akordeón. Je pravda prirodzená? Asi nie.

Klamem.

Je klamstvo neprirodzené? Dúfam.

Mám akordeón. A keď hrám, všetko sa mení na paradoxy. Zabúdam na vonkajší svet, ale okolo mňa sa tvorí nový. Znamená to, že sa strácam sa alebo že sa nachádzam? Zatiaľ čo vonku všetko stojí, zvuk sa izbou hmýri a zatiaľ čo je vonku hluk, ja sa ponáram do nového sveta kde je pokoj. Aj ohne kvôli hudbe vyzerajú ako neškodné iskry. Aj ohne kvôli hudbe zahrejú, no nepopália. Na jazyku cítim prach. Vojny a klamstvá hýbu svetom. Klamstvá a hudba hýbu tým mojim.

autor: Dominika Hvorková, 2.B

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *