A star is born

A star is born

Žáner: Dráma / Hudobný / Romantický 

Rok: 2018

Krajina: USA

Réžia: Bradley Cooper

Scenár: Eric Rooth, Bradley Cooper

Producent: Lisa Dennis

V hlavnej roli: Lady Gaga (Ally), Bradley Cooper (Jack), Sam Elliot (Bobby), Rafi Gavron (Rez Gavron)

 

Štvrtý remake známeho filmu? Mnohí by si povedali, že to nie je dobrý nápad. No to, čo vykúzli režisér – Bradley Cooper je neskutočné. Ak ste videli predošlé verzie môžete spozorovať to, že aj napriek tomu, že sa venujú tomu istému deju – všetky sú rozličné.

Film sme mohli vidieť s herečkami: Janet Gaynor, Judy Garland, Barbrou Streisand. A tento rok so speváčkou Lady Gaga. Režiséri sa riadia pravidlom – radšej herečku, čo vie spievať ako speváčku, čo vie hrať. V tomto prípade Gaga bola najlepší výber, aký mohli tvorcovia kedy spraviť. Vďaka jej debutovému filmu A star is born si rozhodne domov odnesie filmové ocenenie. Kritici na Rottentomatoes ho hodnotia na neuveriteľných 96%. Nie je divu, že ľudia predpokladajú Oscara za najlepší film.

Film sa odohráva v Kalifornii kde jeden z najznámejších rockový spevákov – Jack, práve koncertuje. Spolu s veľkým štábom robí turné po USA. Vo svojom súkromí Jack bojuje s alkoholizmom a drogami, nevyriešenými účtami medzi bratom a depresiami. Po jednom z koncertov sa Jack objavuje v klube. V klube transvestitov. Spoznáva tam nádejnú speváčku Ally. Ona ako dievča s veľkými snami a obrovským talentom pracuje ako servírka v reštaurácii a po večeroch spieva v klube. Po jej prvej odspievanej filmovej pesničke – La vie en Rose ani naše, ani Jackove oči neostali suché. Po skvelom čísle ju Jack navštívi v šatni a v tomto momente sa ich rozprávka (s nie veľmi šťastným koncom) začína. Po ich prvom spoločnom večeri sa Ally pridáva na Jackové turné, píše im spoločné pesničky až nakoniec ona sama prerazí ako popová hviezda.

Vo filme je krásne vidieť ako aj napriek tomu, že obaja mali rozbehnuté kariéry ich láska bola pre nich prvoradá. Naozaj je úžasné vidieť aj ako Ally stojí pri Jackovi keď sa ho zmocňujú jeho slabosti.

V mojom prípade, Gagu milujem už veľmi dlhú dobu a na tento film som sa tešila asi rok, keďže som veľký fanúšik predošlej verzie s Barbarou Streisand. Keď som odchádzala z kina mala som zimomriavky po celom tele. Aj keď som na filme neplakala ako polovica obecenstva, veľmi (a dlho) som nad ním premýšľala. Gage som sto-percentne uverila. Jej radosť aj smútok. Tú bolesť, ktorú prežívala som s ňou cez filmové plátno prekonávala. Neskutočné. Z môjho pohľadu je to jeden z najlepších filmov roku 2018.

 

Autor: Michaela Suchá, III.B

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *